piątek, 17 lutego 2017

Zoopsycholog dla psa Legnica - psycholog dla psów z problemami

Zoopsycholog Legnica - zamów wizytę domową - razem wyszkolicie Twojego psa

Pierwsza ważna rzecz jaką trzeba powiedzieć, to taka iż Psia Psychologia bardzo się różni od ludzkiej - my ludzie jesteśmy znacznie bardziej skomplikowani niż psy. Psy nie potrafią czynić aż tak daleko idących wniosków jak ludzie, tak samo nie potrafią wchodzić w takie stany emocjonalne jak 'zazdrość'. Psy bywają pobudzone lub spokojne, mogą być wystraszone lub bardzo zadowolone. Pewnie to zauważasz w trakcie życia z psem w domu. Pies się cieszy na Twój widok gdy wracasz z pracy? a może czasem się czegoś przestraszy i widać że się boi? Każdy kto miał psa u siebie w domu i spędzał z nim czas zauważy takie proste reguły i psie emocje.

Problemy z psami zaczynają się, gdy pies bywa nadwrażliwy albo hiperaktywny. Nadwrażliwy pies może stać się wystraszony i może być kłębkiem nerwów za każdym razem gdy wychodzi na spacer bo pamięta, że kiedyś zaraz po wyjściu z domu przestraszył go hałas śmieciarki opróżnijącej kubły pod blokiem przy śmietniku. Psu jednak nie możemy w prosty sposób wyjaśnić 'że to była tylko hałasująca śmieciarka i nie ma czego się bać' - pies delikatny i strachliwy może bać się każdego większego samochodu.
Rolą szkoleniowca od psów jest pokazanie Ci co możemy zrobić z takim psem aby przestał się bać.
Podobnie bywa w tysiącach innych przypadków - w zależności od tego czego chcesz psa nauczyć musisz się dowiedzieć jak z psem postępować.

Psi Psycholog z Legnicy - porady i terapie modyfikujące zachowanie psa

W trakcie terapii zmieniającej zachowanie psa na początku robi się diagnozę - opowiadasz jak lekarzowi o tym co się z psem dzieje, jak pies reaguje, co sprawia że pies wykazuje dane zachowanie.
Potem poprzez pogłębianie tematu psycholog od psa chce dowiedzieć się więcej, zwykle będzie pytał co Ty wtedy robisz gdy dana sytuacja się pojawia, jak wtedy z psem postępujesz. Ważne też są informacje o tym jak dużo czasu zajmuje pieskowi uspokojenie się, lub jak ten proces uspokajania się przebiega. Po diagnozie przystępujecie do ćwiczeń z psem i wyjaśnione będą wszystkie aspekty szkolenia, czyli dlaczego tak a nie inaczej mamy z psem postępować aby zmienić jego zachowanie.

Jeśli nie chodzi Ci tylko o zwykłe szkolenie psa i nauczenie go komend typu 'siad', 'leżeć' ale masz z psem poważniejszy problem i już nie wiesz jak do psa dotrzeć to wtedy jest czas na zgłoszenie się po pomoc do kogoś kto dobrze rozumie psią psychologię. Poniżej daję odnośniki do dobrych psich ekspertów z Legnicy i okolic.

Kontakt - Zapisy - Zoo-psycholog


-----------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz